Strona główna

Do wszystkich członków KS WIFAMA.

Przypominamy o obowiązku systematycznego wnoszenia opłat z tytułu członkostwa w Klubie Sportowym "Wifama". Wpłat można dokonywać bezpośrednio w sekretariacie klubu, hala sportowa. Łódź, ul. Niciarniana 1/3 u dyr. M. Kwiatkowskiego,
lub przelewem na konto klubu - Bank PKO BP 21 1020 3378 0000 1102 0106 7180 w tytule wpisując imię i nazwisko zawodnika - rocznik - składka członkowska za ...(m-c/rok).

Informujemy wszystkich zrzeszonych w naszym stowarzyszeniu, że wysokość miesięcznej składki członkowskiej dla członków KS Wifama (młodzików, kadetów, juniorów) wynosi 50,00zł.

Zarząd Klubu Sportowego WIFAMA

wif plsiatZ nadzieją na awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów łódzka drużyna udała się do Jastrzębia-Zdrój, gdzie w dniach 25-28.02.2016r. rozgrywany był turniej 1/4 MPJ. W pierwszym rzucie łodzianie trafili od razu na obrońców tytułu mistrzowskiego, drużynę Jastrzębskiego Węgla. Po nerwowym pierwszym secie i dużej ilości zepsutych zagrywek ulegli śląskim juniorom 25:14. W drugim secie gra przedstawiała się dużo lepiej i gra toczyła się punkt za punkt. Niestety dwa nieskończone ataki łódzkiej Wifamy spowodowały, że druga odsłona też padła łupem jastrzębian. Od początku trzeciego seta dominowała drużyna obrońców tytułu MP, która wykorzystała podłamanie łodzian po drugiej partii. Jednak przy wyniku 18:12 dla Jastrzębskiego Węgla, trener łódzkiego zespołu dokonał zmian i rozpoczął się moment dobrej gry Wifamy. Doprowadzili do stanu 20:20 i gra punkt za punkt toczyła się do końca tej partii. Przy wyniku 25:25, łodzianie zepsuli zagrywkę, a w następnej akcji rozgrywający łódzkiej drużyny przegrał walkę na siatce z zawodnikiem Jastrzębskiego. Tak więc po ładnej walce łodzianie ulegli mistrzowie Śląska 0:3 (14:25; 22:25; 25:27).145674413439617700

trener Bartłomiej Ostrowski: nie ustępowaliśmy atakiem jastrzębskiemu zespołowi. Na pewno mieli moc na zagrywce i bardzo wysoki blok, który jakiejś dużej krzywdy nam nie zrobił. Większa liczba błędów własnych, a szczególnie w końcowych częściach seta sprawiła, że nie byliśmy w stanie wygrać choćby jednego seta. Nie ubolewam jednak nad tym, gdyż nasz zespół jest dużo młodszy i na pewno mniej ograny (w łódzkiej drużynie było tylko dwóch zawodników z rocznika '97) i tę porażkę należało wkalkulować po stronie strat. Nastawić należy się na pozostałe mecze i walczyć do końca.

W piątkowe przedpołudnie łodzianie zmierzyli się z trzecią drużyną woj. małopolskiego - SKPS Dunajec Nowy Sącz. Pierwszy set to ciągła gonitwa przeciwnika, która zakończyła się sukcesem łodzian, którzy tę partię wygrali 25:23. Druga partia od początku nerwowa i Nowosądeczanie przez cały czas prowadzili trzema, czterema punktami. Ostatecznie do drużyna z Małopolski wygrała drugiego seta 25:21. Trzecia odsłona to bardzo dobra gra łódzkiej Wifamy, która otworzyła tę partię 7:1. Pomimo dwóch momentów gdzie przeciwnik zdobywał po dwa punkty z rzędu, juniorzy z Łodzi wytrzymali ten set do końca i wygrali 25:20. Passa od łodzian odwróciła się z początkiem czwartego seta. Nowosądeczanie najpierw prowadzili 8:6, a potem jeszcze powiększyli prowadzenie do czterech punktów i ten stan rzeczy utrzymywał się do wyniku 17:13. Potem łodzianie odrobili straty i doszli na 17:18, by wygrać tę partię 25:20.

KS Wifama Szkoła Gortata Medax Łódź - SKPS Dunajec Nowy Sącz 3:1 (25:23; 201:25; 25:20; 25:20).

W tym momencie mało kto się spodziewał, że ten sukces to będzie pyrrusowe zwycięstwo łódzkich juniorów, gdyż trener Jastrzębskiego Węgla lekceważąco podszedł do spotkania swojej drużyny z zespołem Dunajca Nowy Sącz. Odesłał na trybunę kadrowiczów, którzy na co dzień uczą się i grają w SMS PZPS Spała, a pozostałymi zawodnikami rotował co set, co doprowadziło do sensacyjnego rozstrzygnięcia, w którym to trzeci zespół z woj. małopolskiego pokonał mistrzów woj. śląskiego 3:2. Ten rezultat spowodował, że to łódzki zespół znalazł się na trzeciej, niepremiowaną awansem do dalszych rozgrywek pozycji.

Za postawę i piękną walkę należą się podziękowania: Łukaszowi Rusinowi, Piotrkowi Skórzyńskiemu, Damianowi Domagale, Jankowi Franasikowi, Bartkowi Michalakowi, Kubie Pietrzakowi, Maćkowi Sputowskiemu, Kubie Brdakowi, Mikołajowi Filanowskiemu, Rafałowi Mączkowskiemu, Kubie Filipkowskiemu, Kubie Krzystankowi oraz trenerowi, Bartłomiejowi Ostrowskiemu.

Komplet wyników i tabela w grupie I (podgrupa 1)

Lp. Zespół Mecze Pkt Sety + Sety - pkt + pkt -
1 Jastrzębski Węgiel 2 3 5 3 184 162
2 SKPS Dunajec Nowy Sącz 2 3 4 5 189 203
3 KS Wifama Szkoła Gortata Medax Łódź 2 3 3 4 157 165
1 2016-02-25 Jastrzębski Węgiel - KS Wifama Szkoła Gortata Medax Łódź 3:0 (25:14, 25:22, 27:25)
2 2016-02-26 KS Wifama Szkoła Gortata Medax Łódź - SKPS Dunajec Nowy Sącz 3:1 (25:23, 21:25, 25:20, 25:20)
3 2016-02-26 SKPS Dunajec Nowy Sącz - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:22, 18:25, 25:22, 18:25, 15:13)

W meczu o V miejsce grający na luzie łodzianie nie dali szans trzeciej drużynie świętokrzyskiego.

Wifama Szkoła Gortata Medax Łódź Hetman Włoszczowa 3:0 25:21, 25:18, 25:12