Strona główna

sp56 szsPrzez ostatnie osiem lat tylko w ubiegłym roku Szkoła Podstawowa nr 56 z Łodzi oddała najwyższy stopień podium zajmując drugie miejsce w Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych w mini siatkówce chłopców.

15. 03. 2016 w łódzkiej hali MOSIR odbyła się kolejna edycja tej imprezy. Młodzi siatkarze z SP 56 jako zwycięzcy Mistrzostw Łodzi z powodzeniem reprezentowali w niej nasze miasto wygrywając wszystkie mecze w turnieju. W fazie grupowej podopieczni trenera Krzysztofa Domagały pokonali w stosunku 2:0 szkoły z Ozorkowa i Bełchatowa. W finale czekał już bardzo silny zespół Szkoły Podstawowej nr 2 z Tomaszowa Mazowieckiego. Po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu lepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 56 z Łodzi, która pokonała rywali 2:1 i stanęła na najwyższym stopniu podium. Zwycięstwo w turnieju było przepustką do reprezentowania naszego miasta i województwa w Mistrzostwach Polski.

To będzie już siódmy udział (w ciągu ośmiu lat) „Pięćdziesiątej Szóstej” w czempionacie naszego kraju. Przypomnijmy że w tych latach zdobyła raz ósme miejsce, raz siódme, dwukrotnie czwarte miejsce oraz dwukrotnie tytuł Mistrza Polski Szkół Podstawowych.