Strona główna

Ogłoszenie

Przypominamy o obowiązku systematycznego wnoszenia opłat z tytułu członkostwa w Klubie Sportowym "Wifama". Wpłat można dokonywać bezpośrednio w sekretariacie klubu, hala sportowa. Łódź, ul. Niciarniana 1/3 u dyr. M. Kwiatkowskiego,
lub przelewem na konto klubu - Bank PKO BP 21 1020 3378 0000 1102 0106 7180 w tytule wpisując imię i nazwisko zawodnika - rocznik - składka członkowska za ...(m-c/rok).

Informujemy wszystkich zrzeszonych w naszym stowarzyszeniu, że wysokość miesięcznej składki członkowskiej dla członków KS Wifama (młodzików, kadetów, juniorów) wynosi 50,00zł.

Zarząd Klubu Sportowego WIFAMA

Drużyna łódzkiej Wifamy zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików w Piłce Siatkowej rozgrywanych w Człuchowie w dniach 25-27.04.2014r. W turnieju finałowym uczestniczyło osiem najlepszych zespołów w kraju. Obok siatkarzy z Łodzi udział brały drużyny z MMKS Maraton Świnoujście, KS Metro Warszawa, MKS Gryf Brzesko, TS Volley Rybnik, MUKS Huragan Wołomin, ES Norwid Częstochowa i AT Jastrzębski Węgiel. W meczu o III miejsce zawodnicy KS Wifama po wielce emocjonującej walce pokonali MMKS Maraton Świnoujście 2:1 (22:25; 25:20; 15:10), a najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany przyjmujący Wifamy, Łukasz Rajchelt. Wielkim wsparciem dla łodzian był doping zorganizowany przez liczną grupę rodziców zawodników, którzy przez cały turniej wspierali swoje pociechy w sportowej walce. Turniej stał na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie. W wielu meczach zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break. W całym turnieju nasi zawodnicy na pięć rozegranych meczy, rozegrali aż trzy spotkania z maksymalną liczbą setów. Podobnie było w meczu o I miejsce, w którym Jastrzębski Węgiel pokonał ES Norwid Częstochowa 2:1.

grupowe MPM14

Drużyna KS Wifama Łódź, prowadzona przez trenerów Włodzimierza Kurka i Bartłomieja Ostrowskiego, wystąpiła w składzie: Łukasz Rajchelt, Daniel Godala, Mikołaj Filanowski, Bartosz Michalak, Bartłomiej Olczyk, Jakub Brdak, Jeremi Pawliczak, Michał Ziemecki, Kamil Kiszko-Zgierski, Kacper Fryczak, Patryk Osetek, Krzysztof Skoneczny.

 

Oprócz medali i pucharu, każdy z uczestników otrzymał pamiątkową statuetkę, a dodatkowo Klub otrzymał czek od Polskiego Związku Piłki Siatkowej na sumę 1 tys. Złotych. Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski Młodzików w Piłce Siatkowej przedstawiała się następująco: 1. AT Jastrzębski Węgiel, 2. ES Norwid Częstochowa, 3. KS Wifama Łódź, 4. MMKS Maraton Świnoujście, 5. MUKS Huragan Wołomin, 6. TS Volley Rybnik, 7. MKS Gryf Brzesko, 8. KS Metro Warszawa.

Nadmienić należy, że mistrzowie województwa łódzkiego, nie byli w gronie faworytów do medalu, chociażby ze względu na to, że aż sześć klubów uczestniczących w turnieju finałowym, są prężnie działającymi Szkolnymi Ośrodkami Siatkarskimi wspieranymi przez PZPS i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nasz klub natomiast funkcjonuje w oparciu o swoich wychowanków szkolonych w oparciu o dwie łódzkie szkoły z Bałut, Szkoła Podstawowa nr 56 i Publiczne Gimnazjum nr 8.

Emocje związane z turniejem finałowym powoli opadają, a przed zawodnikami kolejne sportowe wyzwania. Część ekipy będzie na początku czerwca brała udział w eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży reprezentując nasze województwo. W międzyczasie czekają też zmagania w rozgrywkach siatkówki plażowej najpierw o prymat w województwie łódzkim, a także z uwagi, że chłopcy uczą się w Gimnazjum nr 8 w Łodzi, czeka ich jeszcze trudna rywalizacja z czołówką polskich szkół gimnazjalnych w finale Ogólnopolskiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej w czerwcu w Kołobrzegu.

NABÓR DO KLASY SPORTOWEJ

47lo plakat nabor

 Oferta dla chłopców z rocznika 2003 i 2004. Po trwającej 18 lat współpracy Wifamy z Gimnazjum nr 8, pragniemy przenieść nasze doświadczenia i efekty na nową współpracę z 47LO w Łodzi.

KLASA DLA UCZNIÓW KOŃCZĄCYCH GIMNAZJUM

1 BG – sportowa (piłka siatkowa dziewcząt i chłopców)
- j. angielski, biologia, chemia lub geografia
(przedmioty uwzględniane w rekrutacji:
j. polski, matematyka, biologia, j. angielski)
kierunki studiów:
AWF, turystyczne, przyrodnicze, biotechnologiczne

KLASA DLA UCZNIÓW KOŃCZĄCYCH SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ

1 ESP - j. angielski, biologia, chemia lub geografia
(przedmioty uwzględniane w rekrutacji:
j. polski, matematyka, biologia, j. angielski)
kierunki studiów:
AWF, turystyczne, przyrodnicze, biotechnologiczne

✔we wszystkich klasach – II język obcy do wyboru:
niemiecki, hiszpański, rosyjski

Ośrodki szkolenia

Kontakt

SZKOLENIE MŁODZIEŻY WSPIERANE PRZEZ UMŁ

ldz kreuje logo

Nasza lokalizacja