Strona główna

Ogłoszenie

Zarząd Klubu Sportowego WIFAMA informuje, że od 1 do 31 sierpnia 2018r. biuro Klubu, przy ul. Niciarnianej 1/3 będzie nieczynne.
Za niedogodności przepraszamy.

W rozgrywanych w dniach 21-22.05.2014 na obiektach Gimnazjum nr 8 przy ul. Żubardzkiej, Mistrzostwach Łodzi Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Chłopców, gospodarze nie dali żadnych szans przeciwnikom z innych łódzkich szkół. Złote medale zdobyła para Łukasz Rajchelt i Damian Domagała, która w meczu finałowym pokonali 2:0 kolegów również z „Ósemki”, Janka Franasika i Dominika Szczepańskiego. Nadmienić należy, że dzień wcześniej pary te spotkały się już ze sobą we wcześniejszej fazie turnieju i wynik wówczas korzystny był dla tych drugich. Na trzecim i czwartym miejscu uplasowały się pary z Gimnazjum SMS M. Gortata, pary, M. Jaskuła / P. Szefer oraz A. Sługocki / A. Piotrowski.
W meczu półfinałowym spotkały się pary Rajchelt / Domagała (Gim 8) z Jaskuła / Szefer (SMS MG). Spotkanie miało dodatkowy podtekst, gdyż w lipcu ubiegłego roku Łukasz Rajchelt w parze z Marcinem Jaskułą stanowili parę, która wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików w Siatkówce Plażowej.
W klasyfikacji szkół pierwsze miejsce przypadło oczywiście podopiecznym Bartłomieja Ostrowskiego z Gimnazjum nr 8. Na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum SMS M. Gortata, a na trzecim miejscu ex aequo, Gimnazjum nr 11 i Gimnazjum nr 43. Dwie najlepsze szkoły będą reprezentowały Łódź w Mistrzostwach Woj. Łódzkiego Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Chłopców – Gimnazjada 2014, które odbędą się 13 czerwca br. w Burzeninie. Celem oczywiście udział w finale pierwszej Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Siatkówce Plażowej.

W turnieju udział wzięło 20 par z 13 łódzkich szkół. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a impreza przerodziła się w wielki święto sportu i szkoły. Przepiękny, mobilizujący i mądry doping bez szowinizmu i wulgaryzmów zorganizowali uczniowie pod przewodnictwem M. Rzepeckiego. Wielka fiesta przy rytmach ogromnego bębna zagrzewała zawodników do walki, nie tylko z przeciwnikiem, ale również z upałem, w którym przyszło się mierzyć uczestnikom turnieju.