Aktualności

wifama LOGO 2017Inauguracyjny weekend rozgrywkowy sezonu 2018/2019 #WIFAMAŁÓDŹrozpoczyna z rozmachem.

W sobotnim meczu wyjazdowym (13.10.2018), w kategorii kadet, łodzianie pokonują bez trudu drużynę gospodarzy Tubądzin Volley MOSiR Sieradz 3:0 (7,9,10).
W niedzielę w ślad za starszymi kolegami idą zawodnicy kat.młodzik. W meczach turnieju eliminacyjnego nie dają większych szans kolejno drużynom z Tubądzin Volley MOSiR Sieradz, EKS ,,Skra" Bełchatów oraz KS ,,Lechia" II Tomaszów Mazowiecki zajmując pierwsze miejsce, tym samym uzyskując awans do pierwszej grupy ligi młodzika woj.łódzkiego.

Trenerami zespołu kadetów są:

Bartłomiej Ostrowski oraz Adam Jabłoński

Trenerem zespołu młodzików jest:
Włodzimierz Kurek

saska turniej 102018Dwa zespoły „trójek” WIFAMY wystartowały w miniony weekend w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki na warszawskiej Pradze. Oba spisały się świetnie ponieważ wróciły do Łodzi z medalami.

Pierwszy zespół Wifamy (Szymon Szcześniak, Wojtek Olejniczak, Igor Markiewicz) zdobył trzecie miejsce i wrócił z brązowymi medalami. W meczu o brązowy medal pokonał silną Bzurę Ozorków 2:1.

Drugi zespół Wifamy (Aleksander Rybiński, Adam Modrzejewski, Filip Małecki, Bartosz Urbański) w półfinale pokonał Bzurę Ozorków, a w finale uległ po zaciętej walce zespołowi Trefl Gdańsk 1:2 ostatecznie zdobywając srebrne medale.

Podczas turnieju zespoły prowadził Pan Rafał Szcześniak

Trenerem zespołów jest Krzysztof Domagała

sp56 szsPodczas Gali Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego podsumowującej rok sportowy 2017/18 reprezentacja siatkarzy z Naszej szkoły odebrała gratulacje i podziękowania od Prezydent Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej oraz od Prezes Związku Pani Grażyny Ostojskiej.

Byliśmy jedyną drużyną z naszego miasta, która stanęła na najwyższym podium Mistrzostw Polski i została zaproszona na Galę.

Na Gali nastąpiło rozstrzygnięcie plebiscytu na najlepszego ucznia- sportowca. I tu kolejna przyjemna wiadomość, ponieważ zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych został uczeń 56ej i kapitan reprezentacji - Adam Rajchelt.

Skład reprezentacji która zdobyła Mistrzostwo Polski:

Adam Rajchelt, Oliwier Pakos, Igor Zwoliński, Alan Kropidłowski, Mateusz Piechocki, Piotr Modrzejewski, Jakub Szczepański, Dawid Walenciak, Jakub Królicki, Aleksander Rybiński.

Dyrektor szkoły: Włodzimierz Kurek

Trener Reprezentacji: Krzysztof Domagała

IMG 9252IMG 9257IMG 9209IMG 9250

kindersportAż w trzech kategoriach wiekowych najmłodsi siatkarze Łódzkiej Wifamy reprezentowali nasze województwo w wielkim Ogólnopolskim Finale Kinder+Sport, który w miniony weekend odbywał się w Zabrzu. Każdy zespół zaprezentował się na turnieju z bardzo dobrej strony i osiągnął wysoki jak na swoje możliwości wynik.

„Dwójka” w składzie: Adam Modrzejewski, Igor Markiewicz oraz Bartosz Urbański awansowała do pierwszej szesnastki turnieju i ostatecznie uplasowała się na dobrym dwunastym miejscu.

W kategorii „trójek” Jakub Szczepański, Dawid Walenciak, Aleksander Rybiński i Filip Brzeziński bronili brązowego medalu z poprzedniego roku. Bez problemu awansowali do pierwszej szesnastki turnieju a następnie po dobrej grze znaleźli się w pierwszej ósemce. I tu Łodzianom przytrafiły się dwa słabsze mecze, które spowodowały że nie awansowali do półfinałów. W ostatnim dniu turnieju pokazali, że był to „wypadek przy pracy” i w bardzo dobrym stylu wywalczyli wysokie piąte miejsce w turnieju.

DSC06158

DSC06146Wielki sukces odniosła „czwórka” Wifamy : Adam Rajchelt, Oliwier Pakos, Igor Zwoliński, Alan Kropidłowski oraz Mateusz Piechocki. To zespół na bazie mistrzów Polski w kategorii „dwójek” (2016r), oraz mistrzów Polski w kategorii „trójek” z 2017r. Pomimo bardzo wysokiego poziomu sportowego turnieju, młodzi siatkarze z Łodzi pięli się coraz wyżej w turniejowych tabelach. O awansie do pierwszej czwórki zdecydowały bardzo trudne mecze z Jastrzębiem 2:0 oraz IKS Atak Elbląg 2:1. Półfinał to bardzo wyrównany i pełen emocji mecz z Grudziądzem, wygrany przez Wifamę 2:0. W meczu finałowym, mimo gromkiego dopingu kibiców z Łodzi i wielu zawodników z innych drużyn, łódzcy siatkarze musieli uznać wyższość DMKS Plas Kielce.

Wicemistrzostwo Polski to olbrzymi sukces zespołu WIFAMY, który w trzech kolejnych edycjach turnieju zdobył dwa złote medale i jeden srebrny.

Trenerem zespołów jest Krzysztof Domagała, którego wspierali w czasie turnieju: Łukasz Rajchelt, Włodzimierz Kurek oraz Robert Pakos

Krzysztof Domagała za wieloletnie sukcesy otrzymał od patronów turnieju: Sebastiana Świderskiego i Piotra Gruszki puchar SUPERTRENERA Kinder+Sport. https://siatka.org/pokaz/krzysztof-domagala-super-trener-kindersport/

DSC05959DSC05966DSC06051

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 56 w siatkówce została zaproszona do Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi, gdzie z rąk Dyrektora Wydziału Pana Marka Kondraciuka oraz za Jego pośrednictwem od Prezydenta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej i Vice Prezydenta Pana Tomasza Treli odebrała gratulacje za zdobycie Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w siatkówce chłopców. Młodzi siatkarze zostali bardzo ciepło przyjęci i otrzymali pamiątkowe suweniry.

Bardzo miły jest fakt, że w końcu został dostrzeżony kolejny sukces utalentowanych młodych Łodzian , którzy tak wspaniale promują nasze miasto.